EN TR

Hizmetler

PROJELER VERİTABI

Bu veri tabanı uluslar arası danışmanlık ve yeterlilik geliştirme kategorileri arasında uzanır. İş yaşamınızda kullanılabileceğiniz başka ülkelerin yaptığı projeleri, yeni düşünce ve yöntemlere bu veri tabanı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Konu, hedef grup, ülke ta da doğrudan başlık yazarak sorgulama yapılabilir. Hatta sisteminiz olanak veriyorsa bütün projeleri listeleyebilirsiniz


GUIDENET

Danışmanların haberleşme forumu diyebiliriz. Başka ülkelerden meslektaşlarınızla, uzmanlar ya da akademisyenlerle guidenet’e üye olarak haberleşebilir, görüş alışverişinde bulunabilir ya da proje ortağı bulabilirsiniz. Avrupa’da kullanılan bir dilde yazabilirsiniz. Örneğin,  İngilizce yazışmak isterseniz dil becerenizin çok yetkin olmasına gerek olmadığını söyleyebiliriz.

REHBERLİK SİSTEMLERİ

Avrupa’daki ülkelerin danışmanlık sistemlerini tanımak amacıyla hazırlanan Euroguidance.net sayfasındaki Guidance Systems” sayfasını okuyabilirisiniz. Çok yakında Türkçe olarak bizim sayfamızda da okuyabileceksiniz. Meslektaşlarınızın nasıl bir eğitim geçmişine sahip olduklarını, mesleki rehberlik hizmetlerinde kullanılan yöntemleri, web tabanlı danışmanlık hizmetlerinin nasıl geliştirildiğini öğrenmek isterseniz bu sayfayı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

DUYURULAR ve ETKİNLİKLER TAKVİMİ

Avrupa’daki rehberlik ve danışmanlık hizmetleri ile ilgili etkinliklerden güncel olarak haberdar olabileceğiniz bir sayfa: “News and Events”

EUROGUIDANCE DERGİSİ

Avrupa Rehberlik Merkezleri Ağının web tabanlı dergisidir. İçerik bakımından oldukça zengin dergini yeni sayısı Kasım ayında yayınlandı. 
Derginin Ingilizce ve Türkçe sayılarını sayfamızda görebilirsiniz.

ACADEMIA PROGRAMI:

Meslektaşlarımızın Avrupadaki Uygulamalarını 10-14 gün süreyle yerinde izleyerek öğrenmek amacıyla yürütülen bu Leonardo Projesi 
hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret ediniz.

http://www.euroguidance.net/?page_id=572

BİRLİKTE ÜRETMEK ve PAYLAŞMAK DİLEKLERİMİZLE,
GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

euroguidance@iskur.gov.tr
Telefon:(312) 216 35 85