en-UStr-TR
Etkinlikler ve Duyurular

IAEVG Konferansı 15-18 Kasım 2016 tarihleri arasında İspanya Madrid’de gerçekleştirildi


29 Kasım 2016 Salı


Uluslararası Eğitim ve Mesleki Rehberlik Birliği’nin (International Association for Educational and Vocational Guidance-IAEVG) her yıl dünyanın farklı bölgelerinde düzenlediği konferans, eğitim ve mesleki rehberlik alanında en kapsamlı organizasyondur. Organizasyon dünyanın dört bir yanından 500’den fazla akademisyen, yönetici, uzman, rehberlik uygulayıcıları, öğrencilerin vd. katıldığı bu yılki konferans; 15-18 Kasım 2016 tarihleri arasında Madrid/İspanya’da düzenlendi. Konferans süresince açılış konuşmaları, 23 paralel oturumda 134 bildiri sunumu, 26 çalıştay, 22 sempozyum ve 48 poster sunumu gerçekleştirildi.

Euroguidance (Avrupa Rehberlik Merkezi ) ağı da bu organizasyonda işbirliği çözüm ortağı olmuş olup, Euroguidance ağına üye ülkelerden temsilciler hem konuşmacı hem de katılımcı olarak konferansta yer almıştır. Euroguidance ağının tanıtımı amacıyla kongre süresince bir stant oluşturularak, konferansa katılan kişiler bilgilendirilmiştir.

Avrupa Rehberlik Merkezi Türkiye Birimi olarak bu faaliyete katkı vererek, hem ülke temsilinin sağlanması hem de dünya çapında yürütülen kariyer rehberliği ve danışmanlığı faaliyetlerinin izlenmesi ve güncel tartışmalar ışığında ülkemizde mesleki rehberlik ve danışmanlık alanında yeni politikaların oluşturulması amaçlarına yönelik olarak önemli kazanımlar elde edilmiştir.

Konferans süresince gerçekleştirilen oturum, çalıştay ve sempozyumların yer aldığı programa ve konferansa ilişkin detaylı bilgilere bu linkten erişebilirsiniz.

http://www.iaevgconf2016.es/index.php/en/

 
Copyright 2011 by Euroguidance Türkiye Privacy Statement Terms Of Use